Посібник з додавання фотографії в резюме: що можна і чого не можна робити у 2025 році

Все, що вам потрібно знати про вашу фотографію в резюме, чого слід уникати і як виглядати професійно.

Мета кожного резюме – познайомити рекрутера з вашими навичками, досвідом та кваліфікацією. Крім мотиваційного листа, це ще й маркетингова зброя, яка допоможе справити враження, щоб вас запросили на співбесіду. Але якщо ваші здібності настільки важливі, ви можете поставити питання, чому багато резюме містять фотографію.

Фотографія в резюме

Дослідження того, чи варто додавати фотографію, залишить у вас суперечливу думку.

Щоб допомогти вам визначитися, ми проаналізували плюси та мінуси фото в резюме. Ми зібрали інформацію, щоб розповісти, в яких випадках додавання фотографії виділить вас серед інших кандидатів і коли це може знизити ваші шанси на роботу.

І ось, що ми виявили.

Європа: поради щодо додавання фотографії в резюме

У більшості країн Європи рекрутери очікують побачити обличчя кандидата, який подає резюме. В описі вакансій це може бути не вказано, але це звичайна вимога та невиконання її може знизити ваші шанси.

Ось країни, у яких кандидати мають прикріпити фото до резюме.

Резюме без фотографії, ймовірно, не розглядатиметься в Австрії, Німеччині та Іспанії. Але такі країни, як Бельгія, Фінляндія, Італія, Греція, Чехія, Росія та Словаччина не проігнорують вашу заявку, тому що фотографія в резюме є добровільною.

Але якщо ви подаєте заяву про прийняття на роботу у Великій Британії, Латвії чи Литві, вам не слід прикріплювати фотографію до резюме, якщо це не вказано. У цих країнах або суворе антидискримінаційне та трудове законодавство, або взагалі відсутня практика фотографії у резюме.

Компанії у цих країнах прагнуть зосередитись виключно на навичках та кваліфікації кандидата, а фотографії можуть спровокувати неетичне профілювання.

США, Канада, Австралія та Нова Зеландія: поради щодо додавання фотографії в резюме

США – одна з країн, де розміщувати фото у резюме – погана ідея. Рекрутери в цій країні повинні дотримуватись суворих правил комісії США з дотримання рівноправності при працевлаштуванні (EEOC). Роботодавці не повинні запитувати фотографію претендента, оскільки це може спровокувати дискримінацію за ознакою статі, раси або віку.

Канада застосовує аналогічні антидискримінаційні правила, які не дозволяють вимагати фотографії від кандидатів на посаду.

Норми та вимоги в Австралії не дуже відрізняються. Кандидатам не рекомендується додавати свою фотографію до резюме, оскільки ваш фотопортрет нічого не говорить про ваші навички. Таким чином, фотографія кандидата може викликати упередженість. Однак, те, що ви не повинні додавати фотографію, не є правилом.

Як і в Австралії, в Новій Зеландії не очікується, що ви будете додавати фотографію в резюме. Це не правило, але рекрутери краще побачать вашу фотографію у LinkedIn та інших відповідних соціальних мережах, ніж у вашому документі про прийняття на роботу.

Азія: поради щодо додавання фотографії

Унікальна культура азійських країн проявляється у відмінних нормах та правилах при складанні резюме. Ось поради, коли слід додати фотографію.

Плюси та мінуси додавання фото в резюме

Не в кожній країні є суворі чи конкретні норми та правила щодо того, чи слід включати у резюме фотографію, тому рішення залишається за кандидатом. Якщо ви все ще не впевнені, що для вас краще, ми вирішили перерахувати переваги та недоліки фотографії в резюме, які ви можете застосувати до посади на яку ви претендуєте.

3 основні причини з яких додавання фото до резюме це хороша ідея

3 головні причини, чому фото резюме - погана ідея

Створити резюме прямо зараз

Як зробити професійне фото у резюме

Іноді ви повинні додати фотографію до резюме, тому що цього вимагає професія чи країна. Але оскільки у вас є сім секунд, щоб привернути увагу рекрутера , ви повинні зробити відмінний знімок.

Ось поради щодо створення професійного фото для резюме, яке вас виділить.

Пристосовуйтесь до норм і виявляйте обережність

Життя дає вам багато можливостей для ризику. Ваше резюме не повинно входити до їх числа. Краще уважно прочитати посадові інструкції, відвідати вебсторінку організації, в яку ви подаєте заяву, та ознайомитись із нормами та правилами країни. Це дасть вам чітке уявлення про те, чи варто додавати фотографію у своє резюме.

Але незалежно від того, чи є фотографія обов'язковою, додайте свій профіль LinkedIn в резюме і переконайтеся, що у вас така сама фотографія, тому що це надає узгодженості та професіоналізму вашому бренду.

Створити резюме прямо зараз
« Контактна інформація
Про себе »

Шаблони для вашого резюме